درباره طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های طراحی وب ماهر
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی وب سایت ماهر در نظر گرفته میشود ولی بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های زیر واقعه حیث دارا هستند .

پباده سازی گرافیک

پباده سازی گرافیک در سایت حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در حیث میگیرد . او شناخت خیر از رنگ‌ها دارااست و با توجه به جور کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب می کند . در ضمن توجه داراست که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های متبوع خویش دسترسی داشته باشند . این قضیه به ویژه وقتی اهمیت دارااست که قالب وب سایت به صورت مخصوص پباده سازی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول یوزرها حوصله توقع کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت پایین داشته باشد به زودی بخش اعظمی از کاربران خود را از دست خواهد بخشید . از این قبل , سرعت تارنما یکی عوامل اثرگذار بر بهبود سئوی سایت هم می‌باشد . عامل ها زیادی بر سرعت تارنما تاثیر میگذارند . مواقعی نظیر زمانه پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت سایت حرفه‌ای تمامی این عامل ها در حیث گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین دوره ممکن بارگذاری شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی‌از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از کاربران با استعمال از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها تماشا می نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با کلیه دستگاه‌ها سازگار می‌نماید و در سود در تمامی دستگاه‌ها به خوبی سناریو داده می‌گردد . در این‌حالت یوزرها میتوانند به راحتی اسکرول یا زوم نمایند , به صفحات گوناگون بروند و متن ها را بخوانند . در ساخت سایت حرفه ای این نکته بی تردید بایستی در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های طراحی سایت ماهر

درباره ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی گفته شده شده‌است با این وجود بسیاری از اشخاص هنوز هم این دو معنی را به جای نیز به کار می‌برند! مراد از تجربه کاربری شم و حالی است که کاربر در تعامل با تارنما شما به دست میاورد . طراح UX در خصوص کاربران تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن‌گاه با نظارت این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی میکند . او معین می‌نماید که یوزرها به چه شکل و از چه مسیری به داده ها مورد نظر خود برسند .

مراد از رابط کاربری کلیه صفحات و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با وب سایت از آنان به کار گیری می‌کند . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به گفتن نمیباشد که در طراحی وب حرفه ای باید عناصر رابط کاربری و تجربه کاربری تماما در حیث گرفته شود و تارنما می بایست بر طبق تحلیل‌های دقیق آنان طراحی شود .

سئوی وب سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی سایت در سطح های مختلفی انجام میگردد . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از لحاظ فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی سایت در تراز محتوا انجام می شود . استفاده از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر اکثری در ارتقاء تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه وبسایت در کاغذ نتایج گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارااست .

بعضی از شرکت‌های طراحی وب حرفه ای سرویس ها سئو را نیز به مشتریان خود ارائه می دهند . دقت داشته باشید که انتخاب کلمه ها اساسی مطلوب و ارائه محتوای کیفیت بالا از مهم ترین مشخصه‌های تارنما ماهر می باشند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارند . خوب تر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

مدیر سهل و آسان

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا این که سیستم رئیس محتوا به کار گیری میکنید , درهرحال یکی‌از خصوصیات طراحی وب حرفه ای سیستم یا پنل مدیریت معمولی و آسان است . بخش مدیر باید به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیریت تارنما بایستی بتواند به راحتی محتوای متبوع خویش را به راحتی لود کند و اصول سئو سایت را در بخش‌های متفاوت به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب ماهر
نمی توان قیمت دقیقی برای ساخت سایت حرفه ای اعلام کرد . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای سایت در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و مقطع مجال پیاده‌سازی را معلوم می‌کنند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آنکه یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و اشکال متنوعی مطرح می‌شود . از طراحی وب مخصوص گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت در میان این گونه های در ذهن اکثری از کاربران سوال ساخت می کند . در‌این نوشته‌علمی به نظارت معنای طراحی وب منحصربه‌فرد میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های مهیا بیان خوا هیم کرد .

سایت منحصر به فرد چیست؟
اولین نکته در زمینه‌ی سایت‌های اختصاصی این است که در طراحی آنان از سیستم‌های مدیریت محتوای فراهم , مثل وردپرس یا جوملا به کارگیری نمی شود . این سایت‌ها از ابتدا با کدنویسی در محفظه برنامه‌هایی مثل PHP یا ASP . NET پباده سازی می‌شوند .

بدین ترتیب روشن میگردد که پباده سازی قالب مخصوص ارتباطی با طراحی وب منحصر به فرد ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر پایه سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای نظیر وردپرس بسازد ولی قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی نماید . یعنی از قالب‌های بدون پول وردپرس یا قالب‌هایی که قبلا در شرکت طراحی شده بوده است , به کارگیری نکند طراحی وب سایت وبنا .

مورد دیگری هم موجود است که در آن , شرکت با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای مدل مشخصی از سایت را می‌نویسد . به عنوان مثال نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی پباده سازی می نماید و آن را به مشتریان گوناگون میفروشد . در‌این‌صورت‌ , کدهای سایت برای شرکت اختصاصی است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وب سایت دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , شرکت یک سیستم مدیریت محتوای منحصر برای خویش می‌سازد و همه سفارش‌ها را در این محفظه پباده سازی می‌کند . سیستم‌های مدیریت محتوای همگانی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بسیاری از آنها در اکثری از موارد آیتم به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین علت در آنها می‌توان به‌سرعت به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت اشراف کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در حالتی‌که سایت‌های فراهم شرکت‌ها امکانات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر عاملی یک وبسایت با کدنویسی منحصربه‌فرد بخواهید , کمپانی صفر تا صد وب سایت را اختصاصا برای شما طراحی می‌کند . در این‌حالت همگی بخش‌های وب سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما پباده سازی شده است و نمونه دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی سایت منحصر با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب سایت مخصوص با وب سایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد تا کنون تفاوت میان سایت‌های منحصر و سایت‌های فراهم را فهم و شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده مبنی بر سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مثل وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . دراین‌صورت شرکت‌ها ناچار نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی وب بیشتر خواهد بود .
در ساخت سایت مخصوص , شرکت‌ها با توجه به سبک و امکانات مورد علاقه خویش , یک گویش برنامه‌نویسی را تعیین می‌نمایند و بر طبق آن , تمامی جزئیات سایت را طراحی میکنند .
در طراحی سایت منحصر عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف میشود . معمولا این مدل از طراحی زمانی به کار می‌رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های متبوع صاحبکار را نداشته باشند .
هزینه طراحی سایت مخصوص
مثل همگی اشکال دیگر , هزینه طراحی وب سایت مخصوص هم به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها بایستی بپردازید بیش تر از هزینه سایت‌های فراهم خواهد بود . برای داشتن یک سایت با پباده سازی منحصر به فرد می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “درباره طراحی وب سایت وبنا”

Leave a Reply

Gravatar